Rozmiar czcionki:

Przemoc w rodzinie - można i należy ją zatrzymać !

 

Informacja, która ukazała się na łamach miesięcznika Gminy Żnin "ŻNINiOK"

zniniok

Jednym z istotnych i długofalowych celów polityki społecznej Gminy Żnin jest tworzenie warunków do prawidłowego funkcjonowania rodziny oraz zapobieganie występowaniu postaw i zachowań antyspołecznych w tym między innymi przemocy domowej. Przemoc jest zjawiskiem występującym również w naszej gminie i dotyka rodziny o różnym statusie społecznym. Głównym aktem zawierającym zadania służące do przeciwdziałania przemocy w rodzinie w naszej Gminie jest Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016 – 2021. Jego głównym celem jest zmniejszenie zjawiska przemocy w rodzinie poprzez zwiększenie dostępności i skuteczności profesjonalnej pomocy oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie. Powyższy cel może zostać zrealizowany między innymi  poprzez: podniesienie świadomości  mieszkańców gminy na temat zjawiska  przemocy w rodzinie ,rozpowszechnianie informacji na temat przemocy w rodzinie oraz możliwości  jej przeciwdziałania. Ludzie, tak jak nie rodzą się „ofiarami przemocy”, tak też nie rodzą się „sprawcami przemocy”. Bycie „sprawcą”  lub „ofiarą przemocy” nie jest cechą osobowości człowieka, lecz jego sposobem uczestnictwa w sytuacjach  ocenianych jako przemoc wobec drugiego człowieka. Realizując projekt socjalny pn. „Przemoc w rodzinie – można i należy ją zatrzymać” Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Zespół interdyscyplinarny w Żninie zamierzają dotrzeć do czytelników „ŻNINiOK” z informacją gdzie zgłaszać i szukać pomocy w przypadkach podejrzenia stosowania przemocy w rodzinie.

Pamiętaj, że możesz szukać pomocy, jest wiele osób, które mogą Ci pomóc!

Co robić?

1. Przede wszystkim szukaj pomocy w najbliższej rodzinie. Podziel się swoimi problemami, poproś o pomoc. Jeśli nie masz wsparcia w rodzinie, nie czujesz się zrozumiały albo doznajesz przemocy ze strony najbliższych, są  też inne osoby, które mogą ci pomóc.

2. Możesz znaleźć wsparcie dzwoniąc tu:
•    Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia 0800154030  w godz. 17:00 - 21:00,
•    Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30:
     Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego (52) 3032918
     Członek  Zespołu Interdyscyplinarnego (52) 3032916
     Członek Zespołu Interdyscyplinarnego (52) 3032929
•    Komenda Powiatowa Policji w Żninie (52) 3033200
     Dzielnicowi (52) 3033210, (52) 3033212, (52) 3033213,
•    Sąd Rejonowy w Żninie (52) 3033710 lub (52) 3033722,
•    Punkt Interwencji Kryzysowej godziny pracy punktu - patrz strona www.mops-znin.pl,

3. Wolisz pisać – pisz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

4. Jeśli zauważasz u siebie objawy agresji chcesz je zredukować, skorzystaj z pomocy specjalistów. Program oddziaływań dla osób stosujących przemoc - dzwoń 52 3032916.

 

Impreza charytatywna

 

Grupa grająca muzykę Jamajską (roots, reggae, dancehall, dub) na styl jamajskich sound systemów. Jamajskie sound systemy to mobilne nagłośnienia dedykowane do grania tego typu muzyki oraz selektorzy grający muzykę głównie z płyt winylowych. My gramy właśnie z winyli oraz dokładamy do tego żywe instrumenty (bębenek, skrzypce).

 

Impreza charytatywna - podsumowanie

 

Dnia 03.12.2016 r. w Żnińskim Domu Kultury odbyła się impreza charytatywna zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie, Zespół Interdyscyplinarny w Żninie w ramach projektu socjalnego "Przemoc w rodzinie - można i należy ją zatrzymać !", Żniński Dom Kultury oraz Oddział Rejonowy PCK Grupa SIM w Żninie, z której dochód został przeznaczony na organizację "Czerwonokrzyskiej Gwiazdki".

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Czerwonokrzyska Gwiazdka

 

W piątek 16 grudnia w Żnińskim Domu Kultury odbyło się spotkanie "Czerwonokrzyska Gwiazdka" zorganizowane przez Żnińską Grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Żninie dla 60 dzieci z rodzin najuboższych. Była kolacja wigilijna, a na zakończenie każde dziecko otrzymało paczkę do Mikołaja.

 

  • 1 (1)
  • 1 (2)
  • 1 (3)
  • 1 (4)