Rozmiar czcionki:

"WYCHODZĘ Z CIENIA - ZACZYNAM ŻYĆ"

Logo projekt socjalny

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie, w okresie od 1.12.2016 roku do 28.02.2017 roku realizuje projekt socjalny pod nazwą ,,Wychodzę z cienia – zaczynam żyć”.

Projekt skierowany jest do kobiet, które zmagają się z problemem współuzależnienia. Celem tego przedsięwzięcia jest poszerzenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych kobiet współuzależnionych.

Partnerami przy realizacji projektu ,,Wychodzę z cienia – zaczynam żyć” jest Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie, Pan Jerzy Śniadecki oraz trener Wietnamskiej Sztuki Walki Vo- Quyen, Pan Jarosław Kobusiński.

W grudniu 2016 odbyło się pierwsze działanie prowadzone przez terapeutę do spraw uzależnień Pana Zbigniewa Tomczaka. Miało ono na celu edukację w zakresie problemów alkoholowych i istoty zjawiska współuzależnienia.

Uczestniczki projektu w kolejnych miesiącach będą miały okazję uczestniczyć w treningu asertywności oraz w treningu radzenia sobie ze stresem. Działania te prowadzone będą przez psychologa Panią Natalię Pilarską.

Pani Jadwiga Jeziorna, członek Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów alkoholowych zapozna uczestniczki projektu z lokalną siecią wsparcia w zakresie uzależnień.
W ramach projektu ,,Wychodzę z cienia- zaczynam żyć” odbędzie się również trening samoobrony, który poprowadzi Pan Jarosław Kobusiński.

Projekt ,,Wychodzę z cienia – zaczynam żyć” jest działaniem pilotażowym. Zakładamy, że będzie on miał charakter cykliczny. Kolejną edycję projektu planujemy wstępnie na wrzesień 2017 roku. 

 

 Archiwum aktualności

 

logo 4

 

Plakat AOON 2021m        Plakat AOON 2022m

Plakat senior 3